2| 3277 |28.06.2021 НОВИНИ

Футболен трилър: Испания е на четвъртфинал след 5:3 срещу Хърватия

.
С два гола за шест минути Хърватия изравни на Испания в края на редовното време за 3:3. В първото продължение на мача Испания върна разликата от два гола и победи с 5:3. Така Ла фурия е на четвъртфинал на ЕВРО 2020.

Без съмнение това бе най-стойностният мач на първенството. Истински футболен трилър.

В 20-ата минута автогол на Педри и безучна грешка на Симон даде преднина на Хърватия, но в 38-ата минута Сарабия изравни. В 57-ата минута Испания обърна развоя на резултата с гол на Аспиликуета. Третият гол за Испания дойде в 78-ата минута, когато точен беше Феран Торес. В 85-ата минута резервата Оршич върна отбора си в мача, след като съумя да нанесе точен удар. В добавеното време на мача Пашалич възстанови равенството. Следват продължения. В 100-ата минута Алваро Мората се разписа и даде нов аванс на тима си. Три минути по-късно Оярсабал направи резултата 5:3, което се оказа и крайния резултат в мача.