Реклама / Ads
0| 6003 |27.03.2007 НОВИНИ

ГЕРБ няма да бъдат първи на евроизборите

.
БСП ще вкара седем депутати в Европейския парламент , а борба за първото място едва ли ще има, защото то със сигурност ще се заеме от социалистите.
 

Социологът от Агенция “Медиана” Кольо Колев заяви по БТВ, че независимо от растежа на ГЕРБ, партията на Бойко Борисов ще бъде изпреварена от БСП. Това не би трябвало да се отчита като загуба, защото ГЕРБ е млада партия и за пръв път се явява на избори. ГЕРБ ще се пребори за четири-пет депутати, ДПС вероятно ще вкарат двама или трима, “Атака” също ще има успех с един или двама свои представители. Останалите партии – СДС, ДСБ и НДСВ – са с изравнени позиции, смята Кольо Колев. Според него ДСБ няма да да е в състояние да извоюва нито един депутат, а НДСВ може и да се пребори за един. Останалите социологически агенции засега не прогнозират успех за НДСВ. Всички те обаче считат, че изборите за евродепутати са всъщност загрявка за местните.

От НДСВ на свой ред смятат, че в зависимост от избирателната активност, ще успеят да вкарат двама или трима евродепутати.

Вече се прокадна и формулата, която ще развият жълтите при евентуален неуспех: "На тези избори очаквам да получим оценка дали постъпихме правилно като се включихме в тройната коалиция и се жертвахме заради бъдещето на България в ЕС", оповести по бТВ заместникът на Сакскобургготски, Милен Велчев.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 2190 |14.12.2025 Учен от НАСА разкри мистерията на „Витлеемската звезда“ . 0| 2171 |14.12.2025 Кои метали преобръщат световната икономика през 2026 г. . 0| 2273 |14.12.2025 Какво ядат монасите от Света гора по време на Коледните пости . 0| 2257 |14.12.2025 Сняг за Нова година

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads