2| 3990 |17.02.2017 НОВИНИ

Григор изпревари Надал в класацията ATP Race to London

.
Григор Димитров
Григор Димитров се изкачи с едно място в класацията ATP Race to London и вече е пред Рафаел Надал. Подреждането отчита спечелените точки от началото на 2017 г., а българският тенисист прави един от най-силните си сезони до момента, записвайки 16 победи в 17 мача, съобщи БТВ.

Преди старта на турнира в Ротердам, Гришо имаше 1220 точки, с 45 по-малко от бившият номер 1. С победата си над Денис Истомин и класирането за четвъртфинал обаче, българинът прибави 90 към своя актив. Надал от своя страна използва настоящата седмица за почивка и не се включи в нито един турнир, което остави неговите точки непокътнати.

Номер 1 в подреждането продължава да е шампионът от Откритото първенство на Австралия - Роджър Федерер, който спечели 18-ата си титла от Големия шлем в Мелбърн през януари. Той има 2000 точки. Отново победа и отново Давид ГофенБългаринът ще играе четвъртфинал в Ротердам тази вечер от 20:30 ч.

Григор може да увеличи преднината си при класиране за полуфинал в Ротердам. Той трябва да победи добре познатия си съперник - Давид Гофен. Мачът е на централния корт днес от 20:30 ч. българско време.