10| 5561 |19.04.2013 НОВИНИ

Гришо се изправи достойно срещу Надал; победата остава за друг път

.
Григор Димитров
Григор Димитров за пръв път в кариерата си достига до най-добрите осем на турнир от сериите "Мастърс". Нашето момче призна, че е много развълнуван, но схващане в крака не му позволи да надиграе Рафаел Надал.

Най-добрият български тенисист Григор Димитров не успя да постигне победа над Рафаел Надал, но въпреки това игра достойно срещу него. На четвъртфинала на “Мастърс” в Монте Карло Гришо и испанецът завършиха  2:6, 6:2, 4:6.

Испанецът спечели първата част с 6:2 гейма след 32 минути игра. С невероятна игра обаче българинът спечели с 6:2 втория сет, който продължи 43 минути, а Гришо направи 3 аса срещу нито 1 за Надал. В третия Надал проби сервиса на Гришо при 4:4 и  рутинно победи.

Димитров е първият в история ни състезател, който достигна до този етап на турнир с толкова висок ранг. Зрителите го аплодираха многообещаващо, а специалистите продължават да му предсказват бляскаво бъдеще.

Припомняме, че Гришо очакваше с нетърпение мача с Надал. "Ще стане голям мач. Чувствам се много добре, когато играя срещу топтенисистите", зарече се той. Подготвен съм отлично физически и мога да издържа на темпото в хода на мача. Най-важното за мен ще е да запазя концентрацията си през целия двубой, коментира преди срещата Григор Димитров, но схващане на крака му попречи да покаже цялата си сила.