2| 4088 |22.10.2017 НОВИНИ

Гришо отпадна от надпреварата в Стокхолм

.
Григор Димитров не успя да спечели втора титла в Стокхолм. Българинът загуби финала в Швеция с 4:6, 2:6 от Хуан Мартин дел Потро след час и 25 минути игра. Шампионът от миналата година не изпусна инициативата през целия двубой, печелейки първи трофей през 2017-а.

Това е първи загубен финал за българина през този сезон, отбелязва БТВ. По-рано през година той триумфира в Бризбейн, София и Синсинати. Срещата започна трудно за най-добрия ни тенисист, който трябваше да отразява две точки за пробив още в откриващия си сервис гейм. Проблемите му продължиха и при резултат 2:2 аржентинецът направи пробив и поведе в сета с 3:2. Постепенно 26-годишният хасковлия започна да подобрява нивото на подаванията си, но не успя да върне брейка и загуби първия сет с 4:6.

Григор допусна ранен пробив във втората част за 1:2. Още в следващия гейм световният номер 8 получи възможност за възстановяване на равенството, но Кулата от Тандил показа класа и измъкна подаването си. При 4:2 аржентинецът проби за втори път българина и при свой сервис сложи точка на спора за титлата - 6:2.