Реклама / Ads
6| 5962 |22.07.2014 НОВИНИ

Губим 100 млн. лв. по програма „Конкурентоспособност” заради съмнения за злоупотреби

.
100 млн. лв. ще пропаднат по оперативна програма „Конкурентоспособност”, съобщи ръководителят й Ели Милушева. Зарадши съмнения за злоупотреби тези пари няма да отидат при малките и средни предприятия както е било планирано.
 

 

Причината е, че прокуратурата проверява две схеми по същата програма  за допуснати нарушения, съобщи Медиапул.  Едната е за иновации, като проверката е образувана по сигнал на гражданин, другата е за технологична модернизация, като сигналите са подадени от страна на бизнеса и на Министерството на икономиката и енергетиката.

 

  Според зам.-министъра на икономиката Юнал Тасим, който отговаря за програма "Конкурентоспособност" и е от ДПС, близо 100-те млн. лв. са загубени пари. "Това е най-лошото, което можеше да се случи на бизнеса. Загубихме тези 100 млн. лв.", каза Тасим. Той допълни, че от два месеца настоявал за уволнението на Ели Милушева пред министъра на икономиката Драгомир Стойнев, но той отказвал.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 33 |10.12.2025 Битката Warner Bros: Netflix vs. Paramount – решават политиците . 0| 106 |10.12.2025 Нови маршрути на градския транспорт в „Подуяне“ заради метрото . 0| 166 |10.12.2025 Загуби за милиони инкасира бизнеса заради протестите в Гърция, МВнР и МВР нехаят . 1| 264 |10.12.2025 Протест и обещания: Какво реши здравното министерство за заплатите на медицинските специалисти

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads