Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
15| 6291 | НОВИНИ

Харалан Александров: От принц Божков се превърна в бягащ престъпник

Харалан Александров
Харалан Александров
Трябва да се има предвид лекотата, с която Божков беше детрониран от Олимп и за секунди се превърна от принц в престъпник, който бяга от закона. Това коментира социалният антрополог и преподавател Харалан Александров.
 

Пред БНТ той направи анализ на горещите теми от седмицата. По отношение на активността на прокуратурата да се справя с престъпнитците Александров подчерта на няколко пъти нуждата на обществото за справедливост. По думите му държавата не лицемерничи с намерението си за промени в хазарта.


"Истината е, че за разлика на други пишман олигарски като Баневи, Васил Божков е интегрална част от елита на прехода. В този смисъл заявката на прокуратурата, че започва един вид преразглеждане на криминалния преход звучи доста гръмко, но и реалистично, тъй като Божков е особена фигура. Той беше като ренесансов принц. Около него имаше цял двор", смята още социалният антрополог.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Кралица Елизабет Втора съгласна Принц Хари и Меган да живеят независими 5| 5232 | Кралица Елизабет Втора съгласна Принц Хари и Меган да живеят независими Харалан Александров: В Галиче общността е травмирана, гето е 4| 6476 | Харалан Александров: В Галиче общността е травмирана, гето е Илиян Василев: Скудоумна е идеята на управляващте за превилегии на етнически принцип 12| 9323 | Илиян Василев: Скудоумна е идеята на управляващте за превилегии на етнически принцип Харалан Александров: Извън футболния терен загубихме самочувствие и авторитет 4| 4442 | Харалан Александров: Извън футболния терен загубихме самочувствие и авторитет

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads