Реклама / Ads
0| 3274 |18.05.2022 НОВИНИ

Икономов, ПП: Отношенията ни с ИТН са добри, идват на коалиционните съвети

.
Калоян Икономов Източник: стопкадър, bTV
Стилът на „Има такъв народ“ е да атакуват и да държат такава риториката, но комуникацията в коалицията е добра. Това заяви пред bTV заместник-председателят на парламентарната група на „Продължаваме Промяната“ Калоян Икономов. Както пример той даде добрите му отношения със Станислав Балабанов от ИТН, с когото заедно са били в Украйна.
 

По думите му „диспутите в коалицията са нещо хубаво“ и правят управлението още по-прозрачно.

 

Икономов каза още, че на коалиционните съвети той е виждал представители на „Има такъв народ“, макар председателят на Народното събрание Никола Минчев да заяви, че от партията на Слави Трифонов не присъстват на тези заседания.

 

Що се отнася до твърдението на лидера на „Има такъв народ“, че „Продължаваме Промяната“ не работи за разобличаване на „модела на ГЕРБ“, Икономов заяви, че се опитват да спазват обещанието си да разкриват по една далавера на бившите управляващи всеки ден, но „никой не очаквал толкова кризи да сполетят държавата и те са в основния фокус сега“.

 

„Целта не е да се направи лов на вещици и да хвърляме обвинения към хора“, заяви народният представител по повод на обвинението от ИТН, че в „Продължаваме Промяната“ назначава бивши кадри на ГЕРБ в управлението.

 

По думите му водещо при назначенията е професионализма на служителите.

 

Икономов заяви, че са договорени 10 антиинфлационни мерки, но не потвърди дали нулевата ставка за хляба е сред тях и призова да се изчака брифингът, на който ще бъдат обявени.

 

Според него вдигането на пенсиите няма да „увеличи инфлацията на стероиди“.

 

„2 млрд. лв. ще излязат инфлационните мерки“, каза още Икономов.

 

„Не можем да каже сега няма да вдигаме пенсиите, гладувайте, за да няма инфлация“, добави той.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3477 |15.07.2022 Ива Митева: Лидерите да отстъпят встрани, напред да излязат експертите от А-отборите . 0| 7227 |21.05.2022 Балабанов: ПП са пенкилери. Лъжат, управляват еднолично . 0| 3524 |26.04.2022 Балабанов: Логично е да се знае кои ще са другите колеги, с които ще посетим Украйна . 5| 3803 |27.07.2021 Мария Капон: Вървим към кабинет. С ИТН гледаме в една посока и искаме ясно да я изразим в хоризонта на времето

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads