Реклама / Ads
2| 5543 |14.11.2014 НОВИНИ

Е. Йорданов: Промени в МВР са задължителни

.
Емануил Йорданов
Предложенията за промени в Закона за МВР е връщане на нещата към естествените им места. Не мисля, че може да се предизвика някакъв трус. По-скоро би помогнало за нормализиране на работата на вътрешното министерство.Това каза в бившият вътрешен министър Емануил Йорданов по БНР.
 

 

Промените, които вече са внесени за обсъждане в Народното събрание, предвиждат ГДБОП да излезе от ДАНС и да се върне в МВР, както и да се възстановят правомощията на президента да назначава главния секретар. Промените засягат още ДАНС и Държавната агенция за технически операции /ДАТО/

 

Подкрепям изцяло това, което се предвижда. Само че ми се струва, че работата е донякъде половинчата, защото ДАТО отново си остава самостоятелен орган, извън МВР, което за мен не е достатъчно разумно, заяви Йорданов.

 

На въпрос компрометирано ли е делото срещу Филип Златанов, след като изчезнаха важни доказателства по него, той отговори: Това може да се каже, ако се познават в детайли всички доказателства, които са събирани по делото. За мен е интересно, след като това дело върви от толкова много време, едва сега се назначава подобна експертиза. Според НПК има срокове за завършване на досъдебни производства и първоначалния от тези срокове е два месеца.

 

За цялата ми адвокатска практика не знам случай за откраднато тефтерче, коментира Емануил Йорданов във връзка със съмненията, че кражбата не е случайна.

 

Той уточни, че според Наказателно-процесуалния кодекс подобни веществени доказателства, като тефтерчета, трябва да стоят в папката на делото.

 

Според Емануил Йорданов трябва да се създаде подзаконов нормативен акт от Министерството на правосъдието, с който да се регламентира съхранението и отговорността за доказателствата.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 1194 |13.12.2025 Пулев нокаутиран в шестия рунд . 3| 2048 |12.12.2025 20 точки от Вашингтон, които преначертават войната: Какво искат САЩ от Украйна . 6| 2206 |12.12.2025 WSJ: Протестите на Gen Z разклащат не само властта, но и геополитическия курс на България . 2| 2164 |12.12.2025 Нови кадри от имотите на Епстийн разпалиха скандала около Тръмп и Клинтън

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads