Реклама / Ads
9| 5755 |19.03.2021 НОВИНИ

Ивайло Калфин: Срещата във Виена беше театър за вътрешна употреба

.
Ивайло Калфин Източник: стопкадър, ТВ1
Срещата във Виена беше по-скоро театър за вътрешна употреба, не само за българския премиер Бойко Борисов, но и за петимата му колеги, които участваха в нея. Това коментира по TV1 бившият външен министър Ивайло Калфин.
 

„Факт е, че при нас най-зле върви процесът на ваксинацията, но проблемът не е в Европейската комисия или Европейския съюз, а в нашето решение и можеха честно да го кажат това нещо“, коментира още той.

 

„При положение, че поръчваш половината от ваксините от един доставчик, ти се оставяш изцяло в ръцете му. После няма за какво да се сърдиш на друг“, добави Калфин.

 

Що се отнася до възмущението на Борисов, че руските и китайските ваксини не се разрешават за ползване, също е за вътрешна употреба, смята той.

 

„Разрешаването на ползването на един лекарствен продукт е решение на националната лекарствена агенция. Никъде няма правило, че ЕС трябва да решава“.

 

Припомняме, че тази седмица по време на среща във Виена шестима премиери от Европейския съюз, сред тях лидерите на Австрия, България и още четири държави в Източна Европа, поискаха блокът да промени начина, по който се разпределят ваксини срещу коронавирус.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 15| 3454 |29.04.2021 Руска ваксина за COVID-19 засега няма да се поръчва. Било незаконно, според Борисов и Ангелов . 18| 4661 |12.04.2021 За да се похвали… Борисов нарушил част от споразумението между ЕК и Pfizer . 3| 3680 |14.03.2021 ЕК се съгласи с позицията на петте държави за разпределението на ваксините . 42| 5197 |19.01.2021 Борисов: Спекулациите, че сме избрали определена фирма за ваксини не отговарят на истината

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads