Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
5| 4574 | НОВИНИ

Изключването на ФИДЕС на Орбан от ЕНП искат 12 партии

Виктор Орбавна (в средата отпред) на официална среща.
Виктор Орбавна (в средата отпред) на официална среща. Източник: БГНЕС
Дванадесет партии членки на Европейската народна партия официално поискаха унгарският премиер Виктор Орбан и партията му ФИДЕС да бъдат изключени от нейните редици
 

Дванадесет партии членки на Европейската народна партия (ЕНП) официално поискаха унгарският премиер популист Виктор Орбан и партията му ФИДЕС да бъдат изключени от нейните редици, предаде Франс прес.

 

Демократи за Силна България също настояват за изключването на партията на унгарския премиер Виктор Орбан ФИДЕС от Европейската народна партия. Днес ДСБ настоя ГЕРБ също да се присъедини към това искане.


Жозеф Дол - председателят на ЕНП, която е с най-голяма група в Европейския парламент - съобщи, че решението може да бъде взето още на 20 март.
12 партии членки на ЕНП от 9 държави са поискали ФИДЕС и Орбан да бъдат изключение от партията или членството им да бъде замразено. Въпросът ще бъде обсъден на среща на ЕНП на 20 март, обясни Дол.


Той обясни, че решението по въпроса ще бъде взето от всички партии членки на ЕНП, и подчерта, че не може да прогнозира какво ще е то.


В края на май предстоят избори за Европейски парламент.
Сега ЕНП е с най-голяма група в ЕП и има водеща роля в Европейския съвет с германския канцлер Ангела Меркел.

 

Унгарският министър-председател мъчи ЕС от години. Но ако го изключат от ЕНП това може да попречи на избирането на наследника на Юнкер Манфред Вебер (ХСС), коментира в. “Ди Велт”.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
ДСБ искат изключване на партията на Виктор Орбан от ЕНП 9| 5851 | ДСБ искат изключване на партията на Виктор Орбан от ЕНП Унгарците пак поискаха оставката на Орбан на многолюден протест 1| 4537 | Унгарците пак поискаха оставката на Орбан на многолюден протест РИА ”Новости”: Помпео ще поиска Орбан да зачеркне ”Турски поток“ 2| 5117 | РИА ”Новости”: Помпео ще поиска Орбан да зачеркне ”Турски поток“ Хиляди унгарци излязоха на улицата срещу Орбан 3| 5138 | Хиляди унгарци излязоха на улицата срещу Орбан

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads