Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 3540 | НОВИНИ

На изпроводяк: Служебните министри одобриха няколко милиона

Прощално заседание на служебния кабинет
Прощално заседание на служебния кабинет Източник: БГНЕС
Служебният кабинет се събра на извънредно заседание. Това бе последната сбирка на министрите, тъй като утре ще се състои клетвата на редовния кабинет, последвана от приемно-предавателни церемонии.
 

Пресслужбата на Министерски съвет съобщи, че разглежданите въпроси са били финансови. Одобрен е бил докладът  за състоянието за проектобюджета за догодина и на актуализираната прогноза до 2024 г. Гласувани са били и 1.5 млн. лв. допълнителни трансфери за общините с цел компенсиране на намалените приходи от данък върху таксиметровия превоз. Решението е свързано с мярката за подпомагане на бранша чрез намаляване на определения от общините алтернативен налог. Утвърдени са били и разходите за командировки в страната за третото тримесечие на 2021 г. на министрите, заместниците им, областните управители и другите ръководни кадри надолу по веригата - общо към 10 млн. лв.

 

Освен това министрите предложиха на Народното събрание да даде съгласие за увеличаване на дяловете на страната във внесения уставен капитал на Международната инвестиционна банка (МИБ), съгласно Програмата за капитализация на банката за периода 2018-2022 г. “Нашата страна е със статут на страна-учредителка в МИБ. В момента България е третият по големина акционер, с дял от 10,04 % във внесената част на капитала на МИБ, равняващи се на 42 203 226.32 евро!“, уточни правителствената информационна служба.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Георги Гьоков би търсил съвети от бивши социални министри, дори и на ГЕРБ 4| 4647 | Георги Гьоков би търсил съвети от бивши социални министри, дори и на ГЕРБ Нинова: НС на БСП одобри единодушно коалиционното споразумение и кандидатите за министри 21| 4857 | Нинова: НС на БСП одобри единодушно коалиционното споразумение и кандидатите за министри „Демократична България“ ще има трима министри в новия кабинет 4| 4317 | „Демократична България“ ще има трима министри в новия кабинет Кирил Петков: Партиите все още не са ни подали предложенията си за министри 8| 3929 | Кирил Петков: Партиите все още не са ни подали предложенията си за министри

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads