Реклама / Ads
0| 6817 |28.12.2015 НОВИНИ

Климатолог: Най-студено ще e на 31 декември и на 1 и 2 януари

.
Най-студените дни ще бъдат 31 декември и 1 и 2 януари. След това температурите ще се повишат отново, прогнозира по НТВ климатологът доцент Георги Рачев.
 
Той посочи, че на тези дати в някои затворени котловинни райони температурите ще паднат до минус 10 градуса, a максималните температури ще бъдат 2 градуса. От утре следобед се очаква рязко застудяване, допълни експертът. 

 

София се отличи от цяла България с най-много мъгли през този месец. Тази мъгла не е здравословна и е опасна за здравето. Цялата човешка дейност е отразена в мъглата. Днес следобед тя трябва бавно да започне да си отива, заяви Рачев.


Той допълни, че вчера следобед е имало своеобразен рекорд: В София и на връх Мусала максималните температури достигнаха 1 градус, за разлика от други места, където беше 20 градуса. 

 

Според климатолога не е нормално по това време на годината да цъфтят кокичета.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 211 |10.12.2025 Съдът в Страсбург осъди България: Над 36 хил. лв. за нарушени права и несправедливи арести . 0| 243 |10.12.2025 Въпреки собствения си интерес: Мексико вдига митата за Китай до 50% . 1| 348 |10.12.2025 Спорна идея на МОН: По-малко чужди езици в гимназиите, повече часове по БЕЛ и математика . 0| 369 |10.12.2025 Профилите в социалните мрежи вече ще бъдат проверявани при влизане в САЩ

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads