Реклама / Ads
20| 6826 |30.08.2010 НОВИНИ

К. Колев: Депутатите от ГЕРБ ще кажат на премиера да си гледа работата

.
К. Колев
Който и да направи здравна рефора, ще отнесе много псувни, каза социологът. Според него оставките в кабинета били позитив, но депутатите можело и да откажат да слушат премиера Борисов.
 

През предстоящия политически сезон ще се откроят две неща: бюджетъта, който ще предизвика синдикално напрежение и предстоящите избори през следващата година, обяви по БНТ социологът Кольо Колев. Той прогнозира, че следващите избори ще бъдат много сериозен индикатор за ГЕРБ и за това дали партията ще запази позициите си или ще се търси промяна.  Досегауправлението изглеждало като периодично избухване на пожари и перманентното им гасене.

Колев каза, че било напълно възможно да се стигне до там, да не се правят промени, които могат да настроят общественото мнение срещу сегашното управление. Партии и коалиции като Атака и сините на свой ред щели да се опитат да се разграничат от управлението на ГЕРБ, за да не се обезличават, съответно да могат избирателите да ги разграничават.

В очите на общественото мнение оставките в правителството са позитив, коментира К. Колев. Депутатите в НС слушали премиера, но щели да започнат да чувстват, че това е последното им кръгче. При следващо искане на оставка, те щели да му кажат: „Я си гледай работата. Да не си ме избирал ти? Мен ме е избрал народа".

Защо никой не прави здравна реформа, попита още Колев и веднага си отговори, че който и да я направи, щял да отнесе много псувни. Независимо, че нашата здравна система не била добра, тя все пак била напасната и който я разбърника, щял да има неприятности, предположи той.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 4210 |16.01.2023 Социологът Кольо Колев: Партиите се мотаят като патета в кълчища, изкарват другите „нефелни, лоши и крадливи“ . 3| 3293 |09.02.2022 Социолози: Бюджетът ще е повод за търкания и надцакване в коалицията . 11| 4740 |07.10.2014 К. Колев: Потенциалните партньори ще се огънат и ще клекнат . 45| 5314 |14.03.2011 К. Колев: Политиката вече се осмисля през джоба

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads