Реклама / Ads
65| 8570 |03.01.2015 НОВИНИ

Копринка Червенкова: Лекарите искат пари, а не реформи

.
Копринка Червенкова
Хубавото на годината, която предстои, е че в нея няма да има изненади, коментира по БНР Копринка Червенкова."Ние знаем това, което ще се случи. Вече сме го наблюдавали. По какъв начин ще го гледаме е друг въпрос – как то ще изглежда и дали ще се смени постановката. Режисьорите са едни и същи обаче, добави тя.
 
Няма да има промяна. Аз даже си мисля, че тази власт, която се задава, ще бъде власт без реформи, защото реформи отвътре всички тези съсловия, които ние ги подозираме, че искат да се реформират, всъщност не искат. Нямам впечатление, че лекарското съсловие иска да бъде реформирано. Лекарското съсловие иска пари. То не иска реформи. По никакъв начин не иска реформи, защото те в една или друга степен ще засегнат един негов насъщен интерес – финансов интерес", каза известната дисидентка.

Червенкова е скептична и за промени в образованието и особено в съдебната система, където има видима съпротива отвътре. Добрите лекари, юристи, преподаватели и т.н. са добре наместени и не желаят да бъдат размествани, коментира тя. Според Червенкова ще има усилия на реторическо ниво от страна на управляващите:

"Аз обаче си мисля, че някъде в средата на годината Борисов ще се отърве от тази риторическа лавина и ще заживее спокойно, както си е живял предишните 3 години и половина и както ще има шанс да продължи да си живее още може би 4 години", каза още тя.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 17| 3851 |25.03.2024 Петър Чолаков: Ще бъде истинско чудо, ако този политически труп бъде съживен . 4| 3840 |24.03.2024 Анализатори: По-вероятно е да има правителство, ротацията да се осъществи, въпреки всички препятствия и раздори . 1| 3284 |06.03.2024 Социологът Боряна Димитрова: ПП-ДБ продължават да бягат от това да са опаковани в коалиция с ГЕРБ . 25| 9410 |05.02.2021 Копринка Червенкова: Сблъсък Борисов и Радев ще бъде сложен и няма да е в полза на Борисов

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads