Реклама / Ads
4| 3492 |21.10.2022 НОВИНИ

Д-р Костадин Ангелов: НС не може да сменя главния прокурор

.
Костадин Ангелов
Съдебната реформа, качена на нашата страница, бе обсъдена от всички преподаватели. Надявам се да има обществен дебат и граждански консенсус. Готови сме на разговори с всеки, който търси този дебат. Както за съдебната реформа, така и за борбата с корупцията.
 

Това каза по БТВ депутатът от ГЕРБ д-р Костадин Ангелов. 


Готови сме да седнем с Христо Иванов и Иван Гешев. Според мен не може една реформа да се измерва с един човек. За да се промени лицето на главния прокурор като институция, трябва да има широк дебат. НС само по себе си не може под никаква форма да смени главния прокурор. Съдебната власт е независима и ние можем да попълваме само квотата във ВСС. 

Голяма част от нещата, свързани със съдебната реформа бяха направени по време на предните правителства.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 3496 |06.06.2023 Атанас Славов: Конституционната реформа трябва да се случи, иначе правителството ще загуби легитимност . 5| 4810 |27.07.2021 Хаджигенов: Гешев е пример за това какъв не трябва да бъде един прокурор . 6| 6355 |29.07.2019 Бойко Атанасов: Допускам, че ще се появи още една кандидатура за главен прокурор . 5| 5171 |17.04.2015 Хр. Иванов: Някои искат само снимка със съдебната реформа

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads