Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

8| 5979 |01.10.2018 НОВИНИ

Любчо Нешков: Предсрочните избори в Македония ще са фатални за опозицията

.
Любчо Нешков
Референдумът в Македония има консултативен характер, договорът за членство в Европейския съюз и НАТО трябва да бъде одобрен от Народното събрание.
 

Това обяви в предаването „Тази сутрин” журналистът Любчо Нешков относно резултатите от допитването при нашите съседи за името на страната, от което зависи членството ѝ в Европейския съюз и НАТО.

 

Според Нешков, както и според повечето анализатори, до голяма степен ниската избирателна активност се дължи на нереалния брой на избирателите по списъците. „Питах добре запознат човек колко души живеят в Македония и той отговори: „Един Бог знае колко сме?”, уточни журналистът.

 

Любчо Нешков предупреди, че предсрочни избори, с които заплаши премиерът Зоран Заев, ако опозицията бойкотира промяната на името в парламента, ще са фатални за ВМРО-ДПМНЕ.

 

Партията на Груевски работи за чужд проект. Какво направи Гърция? Изгони руски дипломати, защото работят против гръцките интереси.

 

Македонците трябва да са наясно, искат ли НАТО и ЕС или искат да бъдат извън тях. Ако искат да са част от тях, трябва да променят името на страната си, защото такова е условието.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 4299 |14.07.2025 Любчо Нешков: Правителството на РСМ защитава интересите на Белград и Пекин . 1| 3491 |18.08.2023 Нешков: Служител на Вътрешната държавна сигурност на Тито води атаката срещу промените в конституцията на РСМ . 1| 4068 |06.04.2023 Любчо Нешков за РС Македония: Срещу нас има един геостратегически проект, който иска да се промъкне в ЕС . 8| 4269 |06.02.2023 Любчо Нешков: Прави се опит един антиевропейски проект да бъде вкаран в ЕС

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads