Реклама / Ads
1| 4576 |15.10.2023 НОВИНИ

Махмуд Абу Ейд от Йерусалим: Никога не съм виждал този град толкова пуст

.
Махмуд Абу Ейд
От Източен Йерусалим говори за предаването „120 минути“ на bTV Махмуд Абу Ейд, завършил в България философия преди години. Човек, който познава много добре богатата и драматична история на Светите земи. „Ние сме до стените на Йерусалим. Тук съм, за да ви покажа колко е пусто. Никога не съм виждал този град толкова пуст. Октомври е началото на туристическия сезон, убива се един от най-важните сектори в икономиката – туризмът“, коментира Абу Ейд.
 

По думите му на Йерусалим трябва да се гледа като на град на трите религии – на евреите, на мюсюлманите и на християните.


„Това е най-големият град в страната. Населението е над 1 млн. души от 1967 г. говорим за един град, в който има две разделени общества – от една страна са арабите, християните и мюсюлманите, а от другата – евреите. Всеки иска това да бъде обявено за неговото, но това не е възможно“, каза още Махмуд Абу Ейд.

 

Той показа и бариерите, които от днес се слагат пред палестинските квартали в града и според него това е притеснително.

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 3261 |07.10.2024 Проф. Чуков за кризата в Близкия изток: Считам, че трябва да се договорят и тази касапница да спре, но не съм оптимист . 1| 3128 |07.10.2024 Посланикът на Израел у нас: Все още има около 70 живи заложници, ще се погрижим те да се приберат вкъщи . 16| 4201 |05.10.2024 Иво Инджев: Няма в днешно време такова нещо като палестинска кауза, арабите не приемат палестинците . 0| 3289 |04.10.2024 Преподавател: Светът не е свят на хората, той е свят на геополитиката. Първата жертва е истината

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads