Реклама / Ads
16| 5164 |12.06.2013 НОВИНИ

М. Миков има право да гони депутати от залата

.
Михаил Миков
Отстраненият от заседанието народен представител не получава възнаграждение за заседанията, от които е бил отстранен.
 

Председателят може да отстрани за повече от едно заседание, но не повече от три заседания, народен представител, който оскърбява Народното събрание или държавния глава, който призовава към или упражнява насилие в залата или в сградата на Народното събрание, повторно е гласувал с чужда карта, решиха депутатите, гласувайки текст от Правилника на НС. Отстраненият от заседанието народен представител не получава възнаграждение за заседанията, от които е бил отстранен. Народният представител има право да оспорва наложената дисциплинарна мярка пред председателя на Народното събрание в тридневен срок от налагането й. Председателят може да потвърди, отмени или промени мотивирано наложената дисциплинарна мярка.

Председателят може да отстрани от едно заседание народен представител, който възразява против наложената дисциплинарна мярка по груб и непристоен начин, продължително не дава възможност за нормална работа в пленарната зала, гласува с чужда карта.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2843 |12.07.2024 Депутатите отхвърлиха предложението да не получават възнаграждения в предизборна кампания . 4| 3816 |13.06.2024 За първи път изпадаме в ситуация, в която имаме не 240, а 480 депутати. Ето защо . 5| 3533 |18.04.2024 Парламентът реши да не заседава по време на предизборна кампания . 4| 3363 |19.06.2023 ПП-ДБ предлагат по-строги санкции при поведение, уронващо престижа на НС

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads