Реклама / Ads
1| 5527 |21.04.2010 НОВИНИ

Милиони за здраве управлявани с e-mail-и

.
Жени Начева
На районните здравни каси е било нареждано какво да правят с обикновени e-mail-и. Разследването по далаверите в здравната каса продължава и обвиненията срещу шефката Жени Начева не са окончателни, очаква се да има и нови, а други могат да отпаднат.
 

Това заяви в интервю за БНТ говорителят на главния прокурор Стелияна Кожухарова.

Тя заяви, че е учудена и в своята практика не е виждала да се нарежда на районна здравна каса с един e-mail, в който става дума за стотици хиляди левове. Обикновен e-mail, с които ние си общуваме, добави тя. Говорителят на главния прокурор не се ангажира с конкретни срокове, в които ще приключи проверката на директорът на НЗОК Жени Начева.

По думите на Кожухарова контролът върху НЗОК е много редуциран - Държавната финансова инспекция реално не е компетентна да прави проверки на здравната каса, когато това е извън обсега на Закона за обществените поръчки.

Лекарствените средства, движението по тях, отпускането на средства от НЗОК към РЗОК не са отношения, регулирани в Закона за обществените поръчки. Съответно финансовия контрол не би могъл да ги контролира и той не ги проверява, поясни тя. Само Сметната палата може да прави проверки в НЗОК. Но одитите на Сметната са върху активите на касата, върху общото управление. Тя не е правила подробни одити, които да разкрият нередности по пътя на средствата от НЗОК към районните каси, каза говорителят на обвинението.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 3804 |19.04.2024 Д-р Александър Симидчиев: Случилото се с НЗОК е стъпка към пълното овладяване на здравеопазването от ГЕРБ . 1| 5760 |23.02.2018 Начева: Правят спешна проверка на НЗОК . 1| 4775 |18.11.2014 НЗОК със сигнали до прокуратурата . 24| 5639 |28.06.2013 Здравният министър иска оставката на шефа на НЗОК

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads