Реклама / Ads
23| 13095 |03.10.2020 НОВИНИ

Милица Гладнишка: Много, много грешки се натрупаха. Не мога да разбера каква е тази страст за власт на всяка цена

.
Писмото на творческата гилдия не е първото, а още много артисти искат да добавят имената си към него. Списъкът на подкрепящите протеста артисти се обновява всеки ден.
 

Това заяви пред БГНЕС актрисата Милица Гладнишка - едно от разпознаваемите лица, положили подписа си под писмото, с което и творците поискаха оставката на правителството. За новината се разбра в четвъртък, а към писмото и вчера се присъединиха представители на изкуството.

 

“Много, много грешки се натрупаха в това управление и те се виждат с просто око – дори при ремонтите на улици, по магистралите”, посочи Гладнишка.

 

Според нея най-фрапиращото е, че в момента ни управляват хора, които доста често показват неграмотност в изказа си, незнание в сферата, в която управляват и пренебрежение към изкуството.

 

“Нашата гилдия винаги е била пренебрегвана от управляващите. Но тъй като сме хора на духа и сме миролюбиви трудно се впускаме в протест, иначе още от първия ден сме на протестите – там сме”, посочи още Гладнишка.

 

“С времето у нашите политици се изгради едно дебелокожие. Те дори не държат на репутацията си – излизат компромати и то сериозни, но те са на принципа „всяко чудо за три дни”, „няма лоша реклама”. Това са страшни неща за морала на един политик, защото ако искаш да управляваш, първо дръж на качественото си управление, докато тук виждаме безхаберие, наглост и хвърляне на обидни думи върху хора, които искат да намерят диалог”, посочи още актрисата.

 

Според Гладнишка гласът на хората в администрацията, в институциите, например, не се чува. Те не могат да кажат критика, те чакат да им се каже „отгоре” какво да правят, защото знаят, че гласът им е глас в пустиня. Познавам хора, които казват „нищо не може да направим”, каза още тя.

 

“България не е бедна страна, а се оказва, че сме най-бедните в Евросъюза. Пари има, но се разпиляват, харчат се излишно, надуват се цени. Не може така”, категорична беше актрисата.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 3675 |14.05.2024 Ако министърът не вземе мерки, железничарите излизат на протест . 2| 4603 |08.09.2021 Галин Стоев: Надявам се обществото да настоява за отговори за снимки, кюлчета и безстопанственото управление на държавата . 19| 11131 |09.09.2020 Ден 63: Хиляди протестиращи гледат гафовете на Борисов по време на 10-годишното му управление . 80| 9239 |27.06.2013 Евгени Михайлов поиска политическо убежище, можело да го убият

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads