Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 6552 | НОВИНИ

Мишките тровили добитък на свидетели срещу Главестия

Мишките тровили добитък на свидетели срещу Главестия
Братята Върбан, Димитър и Цветомир Димитрови, известни като Мишките, са отровили добитъка на свидетели срещу бандата за рекет и лихварство на Ангел Попов-Главестия, за да ги принудят да мълчат. Това съобщи прокурор Даниела Ангелова пред Апелативния специализиран съд.
 

Вчера магистратите оставиха в ареста Главестия и двама от приближените му - Цветомир Ценов-Квиц и Ивайло Николов-Зъбчо. Другите двама, задържани като членове на бандата - Нина Македонска и Боил Комаревски-Биби, бяха освободени срещу 10 000 лв. гаранция.

Според прокуратурата, докато петимата от групата на Главестия са били зад решетките, Мишките са осъществявали брутален физически и психологически тормоз над свидетели. От миналата седмица и братята са в ареста.

Обвинението твърди, че от 2008 г. престъпната група, начело с Главестия и брат му Васил Попов-Лунгара, е раздавала заеми срещу огромни лихви. Забавел ли някой плащане, бил заплашван с убийство или палеж на имуществото му. Някои били отвличани и пребивани. Прокурорката описа бандата пред съда като група с "брутални методи, всявала страх с ужасяващите си действия, водила жертвите си във фургонче на ужасите".

Това накара адвокатите да я обвинят, че разиграва мелодрама. Те отхвърлиха като лъжливи показанията срещу клиентите им, защото повечето от разказите за бандата идват от хора с богати криминални досиета. Юлиян Янков-Картофа, който твърди, че е изнасилван и мъчен във фургон на ужасите, има 23 присъди.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Закопчаха и "Мишките" от групата на Главестия 3| 8089 | Закопчаха и "Мишките" от групата на Главестия Децата в Банско се натровили от еклери 2| 5228 | Децата в Банско се натровили от еклери Замерят с мишки "мишките в парламента" 40| 5714 | Замерят с мишки "мишките в парламента" Продават ни във фейсбук като добитък 3| 5423 | Продават ни във фейсбук като добитък

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads