Младежите в ДПС скочиха срещу отцепниците, да напускат НС
Младежите на ДПС настояват напусналите парламентарната група на ДПС да напуснат парламента, така че Парламентарната група да отстоява интересите на тези, които са ги избрали. Това се посочва в декларация на Младежко ДПС.
"Младежката организация на ДПС настояваме автентични партийни представители от структурите на партията (от които мнозинството от отцепниците никога не са били част) да заемат своите места в пленарна зала и да продължат да отстояват политиките на Движението за права и свободи.
Ние, младежите на ДПС, категорично се противопоставяме на всяко друго решение на отстъпниците освен напускане на Българския парламент. Това ще бъде опит за подмяна на истинските приоритети и политики на ДПС и на нейните избиратели. В крайна сметка това ще бъде против националния интерес на Република България. Очакваме на първото заседание на парламента за 2016 г. Лютви Местан, Айдоан Али, Венцислав Каймаканов, Мариана Георгиева, Хюсеин Хафъзов и Шабанали Дурмуш да подадат своите оставки”, заявяват в декларацията си младежите на ДПС.