Реклама / Ads
9| 5633 |02.09.2013 НОВИНИ

НОИ:Срокът за майчинство остава 24 месеца

.
В Националния осигурителен институт не е разработван проект и ние не възнамеряваме да намаляваме срока, по който се изчисляват обезщетенията за майчинство. Това каза в сутрешния блок на Нова телевизия управителят на НОИ Бисер Петков.
 

Засега срокът остава 24 месеца. НОИ няма да инициира промяна в тази посока, стана ясно от думите на Петков.

Той успокои, че в хазната има достатъчно пари за изплащане на пенсиите. Шефът на осигурителния институт посочи, че се дебатира по темата с пенсионната възраст и изрази надежда, че страната ни ще възприеме най-подходящия модел, съобразявайки се и с опита на други страни.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 6890 |03.04.2025 Вижте кога ще се изплащат пенсиите и великденските добавки . 4| 3524 |05.03.2025 Депутатите обсъждат проекта на бюджет на ДОО за 2025 г. . 7| 4030 |19.02.2025 Надзорният съвет на НОИ прие осъвременяване на пенсиите с 8,6% . 3| 28806 |03.02.2025 Кога ще изплащат пенсиите за февруари

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads