Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 5605 | НОВИНИ

Нова въздушна електропроводна линия ще бъде изградена между България и Гърция

Нова въздушна електропроводна линия ще бъде изградена между България и Гърция
Със заповед на заместник-министъра на регионалното развитие и благоустройството Валентин Йовев е одобрен подробен устройствен план за изграждане на нова въздушна електропроводна линия на територията на България.
 

Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на регионалното развитие и благоустройството. Трасето на електропровода ще свързва подстанциите "Марица-изток" в България и "Неа Санта" в Гърция. Проектът е част от приоритетния електроенергиен коридор "Север-юг" и е определен за национален обект и обект с национално значение.

 

Предвидено е въздушният електропровод да поддържа високо напрежение от 400 kV. Енергийният проект представлява елемент на техническата инфраструктура извън границите на урбанизираните територии и ще бъде изграден на териториите на общините Симеоновград, Хасково, Харманли, Кърджали, Момчилград и Кирково.

 

Изграждането на електропровода ще допринесе за увеличаване на електропреносните възможности на енергийната система в региона, както и на сигурността на обмена на електроенергия между двете държави.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Нинова: ГЕРБ показва хаос и безпомощност 6| 6916 | Нинова: ГЕРБ показва хаос и безпомощност Нова система за регистрация в КАТ от събота 0| 6469 | Нова система за регистрация в КАТ от събота Нинова: Изказването на Дол разделя българското общество 13| 6131 | Нинова: Изказването на Дол разделя българското общество Таня Найденова, БСП-София: Отношението към жените, децата и възрастните хора е белег за цивилизоваността на едно общество 1| 7771 | Таня Найденова, БСП-София: Отношението към жените, децата и възрастните хора е белег за цивилизоваността на едно общество

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads