Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

4| 4677 |07.01.2015 НОВИНИ

Обама и САЩ подкрепиха Франция и свободното слово

.
Обама
Барак Обама осъди "подлата, злодейска атака" срещу сатиричен вестник в Париж и предложи помощ на френското правителство. "Ще бъдем редом с народа на Франция през цялото това много, много трудно време", каза президентът на САЩ пред репортери в Овалния кабинет в Белия дом заедно с вицепрезидента Джо Байдън и държавния секретар Джон Кери.
 
"Фактът, че това бе атака срещу журналисти, атака срещу нашата свободна преса, подчертава до каква степен тези терористи се страхуват от свободата на словото и свободата на пресата", добави американският президент. Контратерористичното сътрудничество с Франция е отлично. Ние ще им предоставим всяка помощ, която можем да предложим", добави Обама.

Президентът заяви, че подобни атаки може да се случат където и да било по света и че той ще наблегне пред държавния секретар Кери на необходимостта американците в чужбина да остават бдителни. Обама подчерта и необходимостта да бъдат заловени и изправени пред правосъдието извършителите на този конкретен акт и да бъдат унищожени мрежите, които спомагат за организирането на подобни заговори.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 16| 4684 |14.07.2024 Световните реакции на опита за покушение срещу Тръмп . 4| 4635 |07.01.2015 Оланд излиза с обръщение към нацията . 1| 5366 |07.01.2015 Световни лидери осъдиха терористичния акт в Париж . 1| 4734 |07.01.2015 Оланд: Няколко опита за терористични атаки имаше през седмицата

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads