Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 6884 | НОВИНИ

Панов иска наказания за трима съдии от СГС

Лозан Панов
Лозан Панов Източник: БГНЕС
Председателят на Върховния касационен съд (ВКС) Лозан Панов поиска от Върховния административен съд да отмени отказа на ВСС да образува дисциплинарно производство срещу трима съдии от градския съд в София, съобщиха от ВКС.
 

Лозан Панов поиска преди време кадровият орган да започне дисциплинарки срещу съдиите Иво Дачев, Николай Димов и Петя Крънчева, след констатации за нарушения в работата им, свързани с разрешенията за СРС-та. В жалбите си до ВАС Панов пише, че отказите да се образуват дисциплинарни производства са незаконосъобразни, тъй като според мотивите им в предложенията си председателят на ВКС се позовава на резултати от проверка. По същество председателят на Върховния касационен съд не споделя аргументите за това, че проверката, на която се позовава в предложенията си, не е извършена от компетентен орган.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Европарламентът иска крути мерки срещу фалшивите новини 2| 7630 | Европарламентът иска крути мерки срещу фалшивите новини Фондът за лечение на деца одобри 51 искания за подпомагане 0| 6450 | Фондът за лечение на деца одобри 51 искания за подпомагане Цачева: Ще подам оставка, само ако премиерът я поиска 1| 5841 | Цачева: Ще подам оставка, само ако премиерът я поиска Радев не иска да районира 3| 5765 | Радев не иска да районира

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads