Реклама / Ads
1| 5267 |01.05.2015 НОВИНИ

Пентагонът: Главорезът на "Ислямска държава" е жив

.
Лидерът на „Ислямска държава“ Абу Бакр ал Багдади не е умрял при въздушните удари над Ирак на 18 март. Това заявиха от Пентагона. Той обаче е в тежко състояние, съобщава „Гардиън”. Получил е травма при въздушния удар, нанесен от самолети на ръководената от САЩ коалиция в Северозападен Ирак.
 

Трима източници, близки до „Ислямска държава“, потвърдиха, че нараняванията на Багдади са много тежки и може никога вече да не ръководи организацията.

 

Джихадисткият лидер е бил ранен на 18 март при удара в ал Баадж, на 130 км западно от Мосул, в резултат на който са загинали трима души, които са го придружавали.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 3192 |11.11.2024 Израелските военни са убили новия военен ръководител на "Ислямски джихад" . 20| 3340 |03.02.2022 Лидерът на „Ислямска държава“ е убит при американска операция в Сирия . 3| 4532 |10.06.2016 Джихадисти взривиха храм на 3000 години . 6| 4448 |15.11.2015 Лидерът на ИД в Либия е мъртъв

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads