Реклама / Ads
0| 4435 |06.06.2016 НОВИНИ

Петър Кънев очаква нов шеф на Комисията за защита на конкуренцията

.
Петър Кънев
Най-накрая имаме едно доста сериозно движение напред по посока избор на нов председател на Комисията за защита на конкуренцията. Това каза в Бургас народният представител и шеф на Комисията по икономика и туризъм в парламента Петър Кънев.
 
Кънев каза още, че очакванията са до края на месеца този толкова важен орган да има нов председател и ново ръководство. Сегашният шеф - Петко Николов, оглавява КЗК 12 години

По думите на шефа на комисия вече има попадени документи на кандидати за постове в нея, срокът за това изтича на 9 юни. След това предстои постъпилите документи да се оповестят на сайта на комисията и да бъдат подложени на обществено обсъждане.
Най-вероятно на 22 юни ще има обсъждане в комисията и изслушване на кандидатите по правилника, който приехме, заяви Кънев.

Кънев отбеляза, че КЗК не е успяла да постигне това, което основно й е вменено като антимонополен орган. "80 процента от дейността й касаят обжалване на обществени поръчки. Доброто е, че 80 процента от всичките й решения бяха потвърждавани от съответните съдебни органи при обжалване", каза народният представител.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 3149 |12.05.2024 Проф. Пламен Киров: КЗК - бухалка или пауново перце! Тя е боксова круша за политиците . 1| 4981 |10.10.2019 До 20 ноември НС избира шефа на КПКОНПИ . 7| 5475 |31.05.2016 КЗК казва до месец има ли картел при горивата . 3| 7207 |27.11.2014 Тайно червените избраха Петър Кънев за шеф на комисия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads