Реклама / Ads
21| 6196 |12.10.2020 НОВИНИ

Полицаите се готвят за протест, искат по-високи заплати

.
Полицаите се готвят на протест. Те ще борят за по-високи заплати. Това става ясно от изявленията на един от най-големите синдикати – СФСМВР.
 

Гневът на ченгетата назря, след като се разбра, че сямо някои от тях са взели еднократно по 650 лева за борба с коронавируса. Оказва се, че двама човека на една и съща длъжност, вършили една и съща работа, не са взели едно и също възнаграждение. Полицаите настовят и те да вземат 30 процента увеличение на заплатите, както това се случи в някои други държавни сектори.

 

От СФСМВР настояват за незабавно започване на преговори за увеличение на заплатите от 1 януари. В противен случай се заканват, че ще има протести – първо локални, но после и масови. "Очевидно МВР, което заедно с медицинските работници в цялата страна изнесе основно тежестта на прилаганите мерки и продължава да търпи най-тежките последствия от кризата, не е заслужило материален стимул. Натрупаните хиляди часове труд, положен от колегите при всякакви метеорологични условия, в непосредствен контакт с карантинирани и болни, стотиците заболели служители, рисковете от заразяване предвид първата линия, на която се трудят, явно са недостатъчни, за да се избегне такова силно дискриминационно и обидно решение", заявиха от СФСМВР.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 3314 |04.07.2023 Полицаи излязоха на символичен протест, продължават в четвъртък . 6| 5041 |26.10.2020 И пожарникарите плашат с протест . 24| 6397 |14.10.2020 Синдикатът на МВР готви протест в началото на следващата седмица . 13| 5421 |13.10.2020 Синдикалист иска 30% скок на полицейските заплати

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads