Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 4815 | НОВИНИ

Порошенко прекрати военното положение в Украйна

Президентът на Украйна Петро Порошенко
Президентът на Украйна Петро Порошенко
Петро Порошенко обяви прекратяване на военното положение в Украйна. Той обясни решението си да не удължава специалния режим с нежеланието да ограничава правата на гражданите за предстоящите президентски избори.
 

Президентът на Украйна Петро Порошенко официално обяви днес прекратяване на действието на военното положение в страната, съобщава БНТ.

 

"Днес в 14 часа се прекратява военното положение. Това е мое принципно решение, основано на анализа на всички компоненти на настоящата ситуация в сферата на сигурността", каза той.

 

Порошенко обясни решението си да не удължава специалния режим с нежеланието си да ограничава правото на гражданите да избират и да бъдат избирани. Порошенко гарантира, че президентските избори ще се състоят, както е по план, на 31 март 2019 г.

 

Украйна въведе военно положение в края на ноември, след конфликт с Русия заради кораби в Керченския проток.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Порошенко обяви създаването на автокефална православна църква в Украйна 1| 4600 | Порошенко обяви създаването на автокефална православна църква в Украйна Съдът на ЕС: Великобритания може едностранно да прекрати Брекзит 1| 4270 | Съдът на ЕС: Великобритания може едностранно да прекрати Брекзит Путин заяви, че би се срещнал с Порошенко, въпреки че е сложно 2| 4424 | Путин заяви, че би се срещнал с Порошенко, въпреки че е сложно Порошенко: Путин иска да анексира цяла Украйна и възстанови руската империя 6| 4878 | Порошенко: Путин иска да анексира цяла Украйна и възстанови руската империя

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads