Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
10| 4736 | НОВИНИ

Проф. Димитров: Борисов усвои уроците на Меркел

Проф. Божидар Димитров
Проф. Божидар Димитров Източник: Булфото
Правителство ще има, защото спонсорите на политическите партии и партийните субсидии няма да осигурят достатъчно средства за нови избори. Вече се оформя нова коалиция, политиците ще направят толкова компромиси, колкото е необходимо.
 
Това прогнозира проф. Божидар Димитров пред БНР. "В момента в парламента има депутати от 41 партии. Не 8, а 41. Но правителство ще има. Защото спонсорите на предизборните кампании едва ли ще се бръкнат за 100-150 милиона лева и да повторят само 2-3 месеца, след 5-и октомври, цялото упражнение".

Компромиси могат да се направят. Ето ГЕРБ не иска да строи "Белене", а АБВ иска. Едно принципно съгласие по въпроса може да се постигне, а кога ще се строи, въобще дали ще се строи – то няма пари... Времето ще покаже и финансовото състояние на страната.

Бойко Борисов постъпва по европейски. Уроците на Меркел са усвоени, коментира Димитров. Вероятно в бъдещото управление ще се включи и АБВ, прогнозира историкът.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Антон Тодоров: Борисов да не прави правителство! 0| 10216 | Антон Тодоров: Борисов да не прави правителство! Борисов: Сидеров показа, че празнодумството е най-силната му политика 113| 7174 | Борисов: Сидеров показа, че празнодумството е най-силната му политика И. Йотова: Преговорите започнаха още с кафето на Местан и Борисов 0| 4954 | И. Йотова: Преговорите започнаха още с кафето на Местан и Борисов

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads