Реклама / Ads
27| 7065 |17.06.2023 НОВИНИ

Проф. Калин Янакиев: Влизането в еврозоната и Шенген ще отсече корените на националфашизма

.
Проф. Янакиев: Страната отдавна не се дели на леви и десни
България отдавна не се дели на на ляво и дясно, а на демократи и национал-фашизиоиди. Това каза проф. Калин Янакиев в предаването ”Денят започва с Георги Любенов” по БНТ.
 

Той подчерта, че правителството не е коалиция, а е подкрепено от ГЕРБ. Това е поради слабата позиция на Бойко Борисов.

 

"България беше управлявана от русофила Радев със служебните правителства и започнахме да се държим като източна държава, ние бяхме изолирани от цивилизования свят. Връщането в семейството на цивилизованите народи е изключително важно. Влизането в еврозоната и Шенген ще отсече корените на националфашизма", подчерта Янакиев

 

Ние се връщаме в семейството на цивилизованите народи. В света има едно главно противоборство. От една страна Русия, която отвлича деца. Взривяването на стената на язовира Нова Каховка е последното доказателство. От друга- цивилизованите държави.

 

" Правителството не може да кадрува във ВСС. Ние станахме свидетели на позор в съдебната система. Сарафов поиска охрана, защото се грижи за живота си. Той на практика каза, че Гешев може да го убие. Това означава че главния прокурор разполага с престъпен отряд, който може да изпълни подобна поръчка. Това е позор за държавата", заяви Янакиев.

 

"У нас това което ме тревожи е възходът на фашизма, в лицето на партия Възраждане. Щурмова команда провали прожекция на на високостойностен филм в кино Одеон. Това е точно в стилистиката на германските нацисти от 30 години. Те нахлуха в магазин за бира в София и настояваха да се махнат всички знамена, без българското.

 

И на другата сутрин магазинът осъмна с надписи, при това неграмотно написани, за евреи. И нямаше никакви реакции от повечето медии и обществеността. МВР също не действа", подчерта Калин Янакиев.

 

Според него, у нас е разтворено едно широко ветрило на национализма и много хитро българите са тласкани от едната крайност в другата. Ако Гешев и Радев създадат партии те няма да са нито десни нито леви, а са откровено антидемократични.

 

"Възраждане израства на вълната прости и лесно усвояими страсти. Това ретронационализъм - как сме били на три морета и пр. Това е евтина, лесна страст. Това е не обичам някого, а мразя някого.

 

Той израстна и на конспиративните теории- за ваксърството, после за еврото, джендъридеологията. Всичко това са конспиративни теории, върху които израстна Възраждане. Но видяхте - на техния протест дойдоха 50 души. Те не намериха хора за протеста си. Оттук нататък започва постепенния спад на Възраждане", прогнозира Янакиев.

 

 

 

 

 

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 17| 5270 |15.05.2023 Борислав Сарафов отговори на Гешев: Страхувам се за живота си, внезапно да бъда убит като прокурор Колев . 11| 7665 |05.07.2020 Росен Йорданов: Няма как да е нормално главният прокурор да се явява толкова често в медиите . 29| 18541 |24.10.2019 Това са хората, които се появиха пред ВСС, за да защитят Иван Гешев /снимки/ . 10| 6038 |30.01.2017 Калин Янакиев: Замазват ни очите с килера на НДСВ

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads