Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

3| 4161 |27.04.2017 НОВИНИ

Прокуратурата проверявала НЕК заради адвокатски фирми

.
Прокуратурата продължава проверката си в Националната електрическа компания. По непотвърдена информация обаче акцията засяга договори за адвокатски услуги. Разследването е за безстопанственост и засега е срещу неизвестен извършител.
 

Наемането на външни адвокатски услуги предизвикало съмнението, тъй като компанията разполага с юридически отдел. Според прокуратура става въпрос за щета около 1 милион лева, но сумата може да се увеличи.

 

Засега се проверява кои са адвокатските фирми, както и правилата, по които са избирани. На пресконференция в четвъртък министърът на енрегетиката ще даде повече подробности около този казус.

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 9| 3612 |11.06.2021 НЕК трябва да плати над 1 млн. лв. за съхранението на оборудване за АЕЦ „Белене“ . 0| 4245 |03.02.2017 Прокуратурата проверява адвокатските договори на ”Топлофикация – София” . 17| 6532 |25.04.2012 Разследват щети за 200 млн евро в АЕЦ „Белене” . 5| 5416 |24.03.2010 Разследват Р.Овчаров за скандални сделки с ток

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads