Реклама / Ads
9| 4821 |04.05.2016 НОВИНИ

Прокурорите в Румъния събраха 2,9 млрд. евро от борба с корупцията

.
Антикорупционните прокурори в Румъния са успели да възстановят през 2015 година рекордните 2,9 милиарда евро от дела за щети от корупция, съобщава румънският вестник ”Либертатя”, цитиран от БТА.
 

По-строги наказания за вземане на подкуп и търговия с влияние предвиждат проектозакони, внесени от депутата от Социалдемократическата партия Андрей Сава, информира изданието. Ако внесените два проектозакона бъдат одобрени, очаква се наказанията за вземане на подкуп да започват от 4 години затвор, а максималното наказание остава 10 години затвор. Даването на подкуп ще се наказва със затвор от 3 до 9 години, като такова ще бъде и наказанието за търговия с влияние.

 

Според сега действащото законодателство вземането на подкуп се наказва със затвор между три и десет години, а даването на подкуп и търговията с влияние - със затвор от две до седем години. Спрямо миналата година хората, осъдени за получаване или даване на подкуп, са се увеличили от 142-ма на 239 души, допълва "Либертатя".

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 1803 |14.12.2025 Учен от НАСА разкри мистерията на „Витлеемската звезда“ . 0| 1839 |14.12.2025 Кои метали преобръщат световната икономика през 2026 г. . 0| 1888 |14.12.2025 Какво ядат монасите от Света гора по време на Коледните пости . 0| 2144 |14.12.2025 Сняг за Нова година

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads