Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 4875 | НОВИНИ

Не пуснаха сръбския министър на отбраната в Косово

Александър Вулин
Александър Вулин
На сръбския министър на отбраната Александър Вулин и делегации на министерството на отбраната и на военното здравеопазване не бе разрешено да посетят Клинично-болничния център в Косовска Митровица, съобщи кабинетът на Вулин, цитиран от Танюг и БТА.
 

От кабинета припомнят, че миналата седмица премиерът на Косово Рамуш Харадинай каза на сръбския премиер Ана Бърнабич, че новината, че Прищина е забранила на всички сръбски официални лица да посещават Косово, е фалшива.

 

В отговора на Прищина пише само, че "нямат възможност да отговорят положително на искането" за посещение.

 

От кабинета на Вулин заявяват, че Прищина още веднъж е нарушила Брюкселското споразумение, като този път в списъка на официалните лица, които не могат да посещават Косово, наред с министър Вулин, се оказаха и лекари. Планираното посещение имаше изключително хуманитарен характер, ззаявява министерството.

 




f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Борисов към сръбския премиер: ”Толкова ви обичам, нищо не съм рекъл” 17| 5850 | Борисов към сръбския премиер: ”Толкова ви обичам, нищо не съм рекъл” Викат на разговори в МВнР сръбския посланик у нас 1| 4251 | Викат на разговори в МВнР сръбския посланик у нас Сръбският президент видя недоразумение в ”искрите” Борисов-Дачич 8| 5160 | Сръбският президент видя недоразумение в ”искрите” Борисов-Дачич Захариева вика сръбския посланик заради обидите на Дачич 4| 4914 | Захариева вика сръбския посланик заради обидите на Дачич

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads