Реклама / Ads
0| 4693 |06.09.2015 НОВИНИ

Референдум за мажоритарната система и финансирането на партиите в Полша

.
В Полша днес се провежда референдум, на който избирателите трябва да решат за въвеждането на мажоритарна система на изборите за долната камара на парламента. Другите два въпроса са свързани с финансирането на политическите партии от държавния бюджет, както и за въвеждането на по-общ принцип за решаване на спорове по данъчно право.
 

Спорният референдум беше обявен от бившия президент Бронислав Коморовски само няколко седмици преди края на мандата му.

 

Според последните анкети, избирателната активност може и да не надвиши 50 процента. Резултатите ще станат ясни до полунощ.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 89 |10.12.2025 Съдът в Страсбург осъди България: Над 36 хил. лв. за нарушени права и несправедливи арести . 0| 143 |10.12.2025 Въпреки собствения си интерес: Мексико вдига митата за Китай до 50% . 1| 275 |10.12.2025 Спорна идея на МОН: По-малко чужди езици в гимназиите, повече часове по БЕЛ и математика . 0| 298 |10.12.2025 Профилите в социалните мрежи вече ще бъдат проверявани при влизане в САЩ

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads