Реклама / Ads
8| 5462 |01.11.2015 НОВИНИ

Русия скърби за загиналите в Египет

.
В Русия е обявен ден на траур след катастрофата на руския пътнически самолет в Египет, при която загинаха 224-ма души, съобщава БТА.
 
Това е най-тежката катастрофа не само в новата история на страната, но и в цялата история на руската авиация.


"В деня на траур на цялата територия на страната националният флаг ще бъде спуснат наполовина. Препоръчва се на културните учреждения, телевизиите и радиата да отменят развлекателните събития и програми в деня на траур", се казва в указ, подписан от президента Владимир Путин.


Самолетът на авиокомпания "Когалимавиа", изпълняващ полет от египетския курорт Шарм ел Шейх до Санкт Петербург, се разби в събота половин час след излитане, на 100 км южно от административния център на провинция Северен Синай Ел Ариш. Загинаха всички 217 пътници и 7-членен екипаж.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3190 |08.08.2024 Великобритания и Египет са поискали от своите авиокомпании да избягват иранското и ливанското въздушно пространство . 4| 4687 |17.11.2015 Москва обяви: Катастрофата на самолета е терористичен акт! . 1| 5028 |02.11.2015 Идентифицират жертвите на катастрофата на руския самолет . 8| 5124 |16.04.2010 Скърбим за жертвите в Смоленск с национален траур

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads