Реклама / Ads
0| 6600 |26.07.2016 НОВИНИ

Само двама достойни за шефове на ЦГМ

.
Само двама от 15 кандидати за борда на директорите в Центъра за градска мобилност са покрили нужните критерии. Това са Христиан Петров и Никола Рогачев. Третото място в управителния съвет на общинското дружество остава за Румяна Милова, която в момента е временен шеф на ЦГМ.
 
Милова ще заема мястото, докато не бъде обявен повторен конкурс за него, тъй като дори не е била сред желаещите да влязат в борда на директорите. Очаква се назначаването на новите шефове на Центъра за градска мобилност да стане в четвъртък на заседанието на Столичния общински съвет.

До сега ръководството на ЦГМ беше от пет души, но по предложение на общинарите, УС на ЦГМ вече се състои от трима.

Христиан Петров, който е получил оценка над 4.50 от атестиращата комисия на конкурса е бивш съветник на премиера Бойко Борисов. В началото на годината Петров беше назначен за шеф на Столичната общинска агенция за приватизация и инвестиции. Сега той ще напусне поста си, за да не се стига до конфликт на интереси, и ще заеме мястото си в ЦГМ. Петров е едва на 32 години, но е получил най-висока оценка от комисията.

Вторият покрил критериите на комисията е Николай Рогачев. Той е финансист и през последните години е работил по различни проекти към Световната банка. Има магистърска степен от Оксфорд.

До избор на ново ръководство в Центъра за градска мобилност се стигна след като в началото на април столичният кмет Йорданка Фандъкова поиска оставките на всички в управлението на дружеството. Причината беше скандална обществена поръчка за реновиране на 60 спирки на градския транспорт в столицата. Заради скандала оставка подаде и зам.-кметът по транспорта Любомир Христов.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 11| 15913 |19.05.2025 Пеша към бъдещето: София открива ново значение на "градска мобилност" . 0| 3268 |29.07.2024 Заради смяна на ръководствата на 6 общински дружества: СОС ще заседава извънредно на 1 август . 3| 3656 |13.07.2024 Кметът на София няма да подпише смените на шефове в общинските фирми . 0| 5263 |25.04.2016 Ръководството на Центъра за градска мобилност подаде оставка

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads