Реклама / Ads
6| 3516 |23.02.2021 НОВИНИ

София пак се събуди с критично мръсен въздух

.
Източник: БГНЕС
За втора поредна сутрин въздухът в София е силно замърсен. По данните на AIR BG, на места фините прахови частици са около 10 пъти над нормата. Кварталите с най-силно замърсяване на възсуха са ”Света Троица”, ”Разсадника”, ”Орландовци”, ”Хаджи Димитър”, ”Суходол”, ”Подуяне”, части от ”Дружба”.
 

От Столична община днес обявиха допълнителни мерки във връзка с повишаване нивата на фини прахови частици. Те обаче са половинчати - препоръка да се ползва градски транспорт, както и съвети за ограничаване на използване на камини. От Столичния инспекторат ще извършат днес извънредни проверки на строителните обекти, генериращи емисии, както и проверки на промишлени, транспортни и битови източници за замърсяване. Не се съобщава за въвеждане на "зелен" билет за градския транспорт.


Прогнозата на общината за днес е за средно по сила замърсяване в квартал "Хиподрума", и умерено за "Надежда", "Дружба" и "Павлово".

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 8094 |22.12.2025 Мръсният въздух в София: Мерките са само инструмент, резултатът зависи от хората . 1| 4299 |23.01.2025 Бивш екоминистър: През зимния период основният замърсител на въздуха е отоплението . 0| 3681 |17.01.2025 Въздухът в София продължава да е мръсен: Столичани пътуват със зелен билет и ползват безплатни буферни паркинги . 0| 3045 |09.01.2025 Мръсен въздух в София - пътуваме със зелен билет днес и утре в градския транспорт

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads