Реклама / Ads
0| 6855 |10.09.2023 НОВИНИ

Температурите се покачват, предстои период със септемврийска жега

.
Източник: БГНЕС
Топлата вълна, обхванала голяма част от Европа, постепенно обгръща Балканския полуостров. В следващите дни усещането ще е за „златно” лято.
 

Температурите ще се повишават до пределните за септември стойности от над 30 градуса.

 

Изминалата ясна нощ „срина” температурите под 10 градуса в някои райони, но в хода на денонощието термометрите ще се движат между 26 и 31-32 градуса.

 

Последният почивен ден тази седмица ще е преобладаващо слънчев в западните райони. В източната половина на страната и тук-там по планините ще има временни по-значителни заоблачавания с потенциал за слаб и незначителен валеж. По крайбрежието за пореден ден ще се усеща силен североизточен вятър, а вълните следобед и вечерта ще са до 2 метра.

 

В дните преди първия учебен ден ще е септемврийски горещо с повишаващи се дневни температури. Въпреки студените сутрешни часове, кулминацията на топлата вълна ще е в средата на седмицата с показания на термометрите до 35 градуса в обичайно горещите точки у нас.

 

Студен атмосферен фронт се очаква да премине над Балканите през втората половина на седмицата. Нахлуването на по-студен въздух ще създаде условия за гръмотевични процеси, по-активни в часовете следобед и вечерта. Валежите ще са краткотрайни, временно интензивни с потенциал за градушка. Ще се усети и понижение на температурите.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 4254 |26.08.2025 Лятото все още не си отива: Какво време ни чака през септември . 0| 2728 |22.07.2025 Опасно горещо във вторник, живакът скача до 42° . 0| 3193 |10.07.2025 На запад прохлада – 26°-27°, по морето топло – 28° и 32° . 0| 2723 |30.06.2025 Слънчев понеделник, температури между 31° и 36°

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads