Реклама / Ads
0| 4746 |03.12.2015 НОВИНИ

Убиха двама от извършителите на стрелбата в САЩ

.
Самоличността на единия нападател от Сан Бернардино вече е установена. Неговото име е Саид Фараук, информира НТВ.
 

Той и неговата съучастничка бяха убити при преследване с полицията, след като откриха масова стрелба, при която загинаха 14 души, а още 17 бяха ранени. По-рано беше съобщено, че нападателите са трима, но засега не е ясно дали има трети човек. 

 

Фараук е бил служител на общинската здравна служба, която е имала празненство в сградата, където е било извършена атаката. Според свидетели той е бил част от коледното парти, но си е тръгнал след възникнал скандал. Скоро след това мъжът се върнал въоръжен със своята съучастничка и са открили стрелба.

 

Все още не е ясно дали става дума за терористичен акт. 

 

В момента американската полиция провежда обиск в жилищна сграда, отдалечена на 3 километра от мястото на стрелбата. В този район са били убити и двамата заподозрени. По предварителна информация апартаментът, в който протича операцията, е тяхна собственост. Те са отишли там след престрелката. Силите за сигурност опитват да обезвредят пакет, който според тях е взривно устройство.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 3670 |14.12.2025 Двама убити и осем души в критично състояние след стрелба в американския университет „Браун“ . 0| 2711 |28.08.2025 Стрелецът от Минеаполис – с депресия и бивш възпитаник на училището . 2| 2704 |23.06.2025 Първа подобна атака от години: Атентат в православна църква край Дамаск уби поне 22 души . 0| 3441 |23.01.2025 Стрелец рани седем полицаи в Тексас

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads