Реклама / Ads
3| 4548 |22.03.2017 НОВИНИ

Валията на Одрин ни смъмри за протестите на границата

.
Гюнай Йоздемир
Реакция на валията на Одрин заради блокадата на границата, целта на която бе да не бъдат допуснати изборни туристи.
 

"Бяхме свидетели на протестна акция на границата, която имаше за цел да не допусне хора с турско и българско гражданство да упражнят правото си на вот на изборите в България, насрочени за 26 март. За съжаление, някои групи в България опитаха да саботират демократичното право на тези хора", се казва в Гюнай Йоздемир.

 

България е длъжна да намери разрешение на проблема, ако в тази страна има демокрация и тя държи избирателите й да упражняват правото си на вот. Това е междудържавен проблем и външното ни министерство работи усилено за решаването му“, коментира още валията Йоздемир.

 

Реакция имаше и в проправителствените вестници в Турция, които излязоха със заглавия „Българският фашизъм: Опитаха да отрежат пътя на турците“.

 

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 4348 |26.03.2017 Бившият консул в Одрин: БГ-мюсюлманите - заложници в битката на две формации . 0| 4704 |12.03.2016 Илияна Йотова: Новите пътища за бежанци са през България и Албания . 2| 6110 |09.05.2013 Турската граница е блокирана от български ТИР-ове . 8| 5425 |29.11.2010 От Външно недоволни от отговора на Сърбия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads