Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
2| 4331 | НОВИНИ

НС възложи на Министерския съвет да договори със САЩ ядрена мощност в АЕЦ ”Козлодуй”

НС възложи на Министерския съвет да договори със САЩ ядрена мощност в АЕЦ ”Козлодуй”
Мнозинството от депутатите решиха Министерският съвет да преговаря със САЩ за доставянето на нова ядрена мощност в АЕЦ ”Козлодуй”.
 

Мнозинството в Народното събрание взе решение да възложи на Министерския съвет да проведе преговори с правителството на САЩ. Те ще свързани със сключването на Междуправителственото споразумение за изграждането на нова ядрена мощност в АЕЦ „Козлодуй“. Тя ще включва технология AP1000.

 

Против това решение гласуваха от партиите: БСП и "Възраждане", както и двама от Демократична България. Повечето депутати от Продължаваме промяната гласуваха с "въздържал се." "За" гласуваха от ГЕРБ-СДС, ДПС, Демократична България и "Български възход".

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Съветникът на здравния министър: Обсъжда се бърз внос на дефицитни лекарства 1| 3521 | Съветникът на здравния министър: Обсъжда се бърз внос на дефицитни лекарства Швеция с условие за гласуване в Съвета на ЕС за приемане на България и Румъния в Шенген 0| 3671 | Швеция с условие за гласуване в Съвета на ЕС за приемане на България и Румъния в Шенген „Булгаргаз” подписа газовото споразумение с Турция в Министерски съвет 2| 3294 | „Булгаргаз” подписа газовото споразумение с Турция в Министерски съвет Тотев обвини организаторите за провалената сесия на общинския съвет 5| 3660 | Тотев обвини организаторите за провалената сесия на общинския съвет

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads