0| 2708 |29.11.2023 НОВИНИ

Везенков със Сакраменто на четвъртфинал

.
Александър Везенков
Отборът на Сакраменто Кингс е четвъртфиналист в новия In Season турнир на НБА. Александър Везенков и съотборниците му попариха Голдън Стейт Уориърс със 124:123 (29:37, 26:35, 40:32, 29:19) в "Голдън 1 Сентър", за да завършат група "C" без загуба и да продължат към елиминациите на надпреварата с актив от 4-0. Така на четвъртфиналната фаза на турнира Сакраменто ще се изправи срещу Ню Орлиънс Пеликанс.

Кингс успяха да наваксат пасив от 24 точки, за да стигнат до победата. Александър Везенков игра 15 минути в срещата, като помогна с 8 точки, 3 борби, 2 чадъра и 1 асистенция при 3/8 стрелба от игра, включително 2/6 от тройката. Първата му поява в двубоя дойде едва в края на третата четвърт, когато тимът му губеше с 16 точки при 80:96, но успя да се отличи с пет бързи точки за 101:107. Везенков демонстрира и отлична защита в срещата, а негови ключови намеси срещу звездите на гостите направиха впечатление.

Де'Аарън Фокс бе най-резултатен за Сакраменто с 29 точки, 10 борби и 7 асистенции. Кевин Хъртър завърши с 21 точки, 9 овладени топки и 5 завършващи подавания, Малик Монк също наниза 21.

Стеф Къри и Андрю Уигинс бяха най-резултатни за Голдън Стейт с по 29 точки и 10 борби. Клей Томпсън добави 20 точки.