Реклама / Ads
3| 4487 |23.03.2019 НОВИНИ

ВМРО очаквано преизбра Каракачанов

.
Красимир Каракачанов Източник: БГНЕС
ВМРО преизбра Красимир Каракачанов за председател на партията. Делегатите на конгресът преизбраха досегашните членове на националното ръководство. Промяна има само в разширения състава на Националния изпълнителен комитет, който се увеличи с трима души.
 

Каракачанов заяви, че  обединението на патриотите е алтернатива за България и трябва да се запази тази коалицията. Лидерът на ВМРО каза още, че те няма да участват в сепаративни действия срещу партньорите си.


По време на конгреса бе коментирана и новината за оставката на правосъдния министър Цецка Цачева. Народният представител от ВМРО и заместник-председател на партията Юлиан Ангелов в заяви пред медиите, че  оставката й е личен избор, и ВМРО подкрепят моралния акт на Цачева.
 

Ангелов смята, че така трябва да се работи в българската политика. "Нормално е, когато има конкретни обвинения към теб, като човек, който представляващ изпълнителната власт, да предприемеш подобно действие", заяви още зам.-председателят на ВМРО.

"За момента управляващата коалиция е стабилна, нямаме претенции за министър на правосъдието, който да заеме мястото на Цецка Цачева. Има си министър-председател, той ще си направи съответното предложение. Въпросът е самата оставка да бъде приета от премиера", заяви Анеглов.

 

Той изрази надежда институциите да направят обективни проверки по всички случаи. Ако всичко е изрядно и законово, да го съобщят, ако има нарушения и заобикаляне на закона, съответно хората, които са го направили да понесат своите санкции.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 171 |15.12.2025 „Софийска вода“ временно ще прекъсне водоснабдяването в някои части на столицата . 2| 401 |15.12.2025 Танкерът „Кайрос“ ще бъде изтеглен до Бургаския залив . 0| 443 |15.12.2025 Външните министри на ЕС обсъждат войната в Украйна . 5| 583 |15.12.2025 Представят първи стъпки за изграждане на многоетажни квартални паркинги

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads