Реклама / Ads
0| 3142 |10.01.2023 НОВИНИ

Забраниха на бившия боливийски президент Моралес да влиза в страната

.
Перу наложи забрани за допускане на територията на страната на бившия боливийски президент Ево Моралес, също и на още осем души, като ги обвини в намеса във вътрешните работи, съобщават световните агенции.
 

Страната е обхваната от тежка институционална и политическа криза. Десетки загинаха по време на продължаващите от седмици протести срещу президентката Дина Болуарте, която е начело на страната след свалянето на президента Педро Кастильо.

 

Множество боливийски граждани са влезли в Перу през последните месеци с цел да извършват политическа дейност, което противоречи на перуанското имиграционно законодателство, националната сигурност и вътрешния ред, според изявлението на вътрешното министерство в Лима.

 

Моралес зае публично страната на сваления Кастильо. Той заяви миналият месец в Туитър, че свалянето и арестът му са незаконни и неконституционни. Засега Ево Моралес не е коментирал забраната.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 60 |16.12.2025 Ниската цена на руския петрол застрашава четвърт от бюджета и финансирането на армията . 0| 80 |16.12.2025 България е с едно от най-ниските нива на свободни работни места в ЕС . 0| 131 |16.12.2025 Скандал на пазара в Одрин – българи търгуват с фалшиви петдесетолевки . 0| 350 |16.12.2025 Седем кандидати се борят за поста на европейски прокурор от България

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads