Реклама / Ads
0| 6561 |09.09.2019 НАРОДЕН ГЛАС

Дете умря от ушна инфекция, родителите отказали антибиотик

.
7-годишно дете почина от ушно възпаление в Италия, защото родителите му отказвали да го лекуват с антибиотик.
 

Италианските власти ги дават на съд. Родителите на момченцето били привърженици на хомеопатичното лечение и не смятали за необходимо да свалят температурата на сина си с медикаменти. Лекували го само с противовъзпалителни билки. Те били и против ваксините.

 

Според прокурора, повдигнал обвинение срещу родителите, те са предизвикали смърта на детето си, въпреки всички сигнали, че билките не били достатъчни да преборят отита.

7-годишният Франческо издъхнал в болницата в Анкона, където постъпил, след като обикновено ушно възпаление се изострило и преминало в енцефалит. Това казват лекарите, а според прокуратурата, причината за смъртта му е безотговорното поведение на неговите родители и престъпното лечение на лекар хомеопат. Майката и бащата му се доверили, тъй като той лекувал детето от няколко години.

 

След смъртта на Франческо на Ботуша се заговори за това колко е важно законодателят да се намеси, тъй като и в Италия ваксините са задължителни. Училищата и детските градини не приемат деца, ако родителите не представят документи за направени имунизации. Майките и татковците антиваксъри обаче опитаха да заобикалят закона и да изфабрикуват сертификати, за което бяха наказвани.

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 9| 3064 |03.05.2025 Със скандирания "Убийци" и "Искаме съд": Протест заради смъртта на 6-годишния Ангел в Пловдив . 2| 7279 |09.04.2025 Д-р Борислав Миланов за ФрогНюз: Строг контрол и спешни промени в закона за специализацията на зъболекарите . 0| 3404 |07.04.2025 6-годишно дете почина след манипулация в зъболекарски кабинет в Пловдив. Прокуратурата разследва лекарска грешка . 5| 3172 |28.03.2025 Лекар: Недопустимо е в 21 век да умират деца от заболявания, които могат да бъдат предотвратени с ваксини

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads