Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

39| 9866 |18.03.2021 НАРОДЕН ГЛАС

Д-р Стойчо Кацаров: ЕК да се засрами от зелените паспорти, те са непряка дискриминация

.
Д-р Стойчо Кацаров
ЕК трябва да се засрами от това, което прави със зелените паспорти, каза д-р Стойчо Кацаров, ръководител на Центъра за защита правата в здравеопазването. Това са чувствителни лични данни за здравето, какво пиете като лекарства, от какво боледувате. Това решение дерогира договора за свободно движение в ЕС. Защо за да отидем в Солун ще е нужен зелен паспорт, а до Бургас не? Защо трябва да предпазваме гърците, а не нашите сънародници в Бургас, попита д-р Кацаров.
 

Паспортите са класически случай на непряка дискриминация. Ваксинираните не разпространяват вируса. Вижте противоречието, до юни трябва да се ваксинира 75% от населението. Защо са зелени визи, след като населението ще се ваксинира? Защо не осигурим ваксина за цялото население и да отпаднат ограниченията, заяви още Кацаров пред bTV.

 

Според него решението е масово ваксиниране и тогава нуждата от зелен паспорт ще отпадне.


Има спорни моменти във въвеждането на зеления паспорт, каза Румен Драганов от Института за анализи в туризма. Трудно може да стане и електронната виза, която искахме. Всеки може да извади електронен подпис. Всеки казва, че това е възможно, ако е така, защо не го направят веднага. Туризмът е само изпълнител. Очаквам Световната здравна организация да отмени тази рестрикция, каза Драганов.



f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 39| 8822 |31.10.2021 Министър Кацаров: Обмисляме локдаун. Това е най-тежката COVID вълна . 23| 4096 |20.10.2021 ИБ на БСП: Решението за ”зелен сертификат” е неработещо. Кацаров не се справя, да подаде оставка . 31| 4778 |08.10.2021 Министър Кацаров: Обсъждаме навсякъде да се влиза само със ”зелен сертификат” . 14| 3797 |26.02.2021 Липсата на ваксини нямало да охлади ентусиазма от ваксинирането, смята доц. Кунчев

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads