Реклама / Ads
4| 5919 |26.05.2016 ПОЛИТИКА

Ек. Михайлова: Промените в Изборния кодекс противоречат на Конституцията

.
Екатерина Михайлова
Промените в Изборния кодекс противоречат на Конституцията. Правото не може да стане задължение през закона. Трябва да има промяна в Конституцията. Активната регистрация е най-правилното нещо в момента. Това каза Екатерина Михайлова, бивш дългогодишен депутат от СДС и ДСБ, преподавател по право и автор в ефира на bTV.
 
Тя добави, че „по-големият въпрос е не дали ще ме задължат да гласувам, а да ме мотивират. Ако избирателят няма за кой да гласува, каквито и задължения да въведат - няма да го накарат“. Михайлова коментира и заявката на Георги Първанов за нов мандат за президент. „Всеки може да тълкува Конституцията различно. Пазителите на закона и на Конституцията и искат да има правов ред в България не трябва да мълчат. „Наблюдавам политическия живот отстрани.

Смятам, че президентът е на мястото си и нека да бъде пазител на Конституцията, правовия ред, разделението на властите и защитник на правата на българите. Доста нетактично се отнесоха с г-н Плевнелиев. Търсеше се разделение като част от предизборната кампания“, посочи Михайлова.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 28| 7434 |11.12.2025 Кабинетът „Желязков“ подаде оставка минути преди вота на недоверие . 4| 2540 |11.12.2025 71% от българите подкрепят протестите, бюджетът остава нежелан, показва проучване . 21| 36314 |08.12.2025 Зеленски: Лондонските разговори завършиха с оформен 20-точков мирен план . 4| 15244 |08.12.2025 Минимална заплата €620 и много компромиси: Тристранката се разбра за Бюджет 2026

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads